Lęk – źródło wszystkich polskich nieszczęść. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu (prof. Joseph LeDoux)

Lęk„Lęk”, tytuł oryginalny: “Anxious. Using the Brain to Understand and Treat Fear and Anxiety”, to książka wydana w październiku 2017 roku w Polsce (w 2015 roku w USA). Wyjaśnia najbardziej palące kwestie zdrowia psychicznego, wskazując naukowe podstawy zaburzeń strachu i lęku.

Zaburzenia lękowe dotykają milionów osób na całym świecie, stanowiąc jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowia psychicznego, ale w Polsce jest to główna cecha narodowa determinująca wszystkie nasze nieszczęścia od tysiąca lat, czyli od momentu utraty wolności i niezależności przez naszych słowiańskich przodków. Czytaj tutaj i tutaj.
Prof. Joseph LeDoux, który wraz z członkami swojego laboratorium przoduje w badaniach, zmierzających ku zrozumieniu i skutecznemu leczeniu lęku, w niniejszej książce (którą udostępniłbym tu zainteresowanym za darmo, wersja elektroniczna, 700 stron, jednak WordPress nie pozwala na zamieszczanie plików epub/mobi w których ten e-book jest przez wydawcę zapisany), która wyjaśnia całą gamę zaburzeń, ich pochodzenie, a także odkrycia, które mogą przywrócić zdrowie cierpiącym na nie osobom.
Przełomowa teza LeDoux głosi, że dotąd myśleliśmy o strachu i lęku w niewłaściwy sposób. Nie są one, jak sądzono dotychczas, wrodzonymi, spuszczonymi z mózgowej smyczy stanami, ale gromadzonymi przez nas doświadczeniami poznawczymi. Leczenie zaburzeń lękowych musi uwzględniać zarówno ich świadome przejawy, jak i leżące u ich podstaw nieświadome procesy neuronalne.

Książka jest do nabycia (74,93 zł) u polskiego wydawcy w Copernicus Center Press w języku polskim w tradycyjnej papierowej formie lub jako e-book w plikach epub/mobi.

Spis treści:
Wprowadzenie. Neurobiologia bliżej codzienności
Przedmowa
1. Zawiły związek strachu z lękiem
2. Mózg emocjonalny przemyślany na nowo
3. Życie jest niebezpieczne
4. Mózg obronny
5. Czy odziedziczyliśmy emocje po naszych zwierzęcych przodkach?
6. Problem świadomości
7. To coś osobistego: jak pamięć wpływa na świadomość?
8. Czując to: świadomość emocjonalna
9. Czterdzieści milionów mózgów pełnych lęku
10. Zmieniając mózg przepełniony lękiem
11. Terapia: nauka płynąca z laboratorium
Przypisy, Bibliografia, Indeks

Ref.:
To niezwykle ambitna, prowokacyjna, wyzywająca i ważna książka. Opisując najnowsze odkrycia neuronauki, LeDoux wyjaśnia źródła, naturę i wpływ strachu oraz zaburzeń lękowych. – „Psychology Today”

LeDoux poddaje w wątpliwość dotychczasowe poglądy, wskazując, jak myśleć inaczej o mózgowych źródłach strachu i zaburzeń lękowych. – „Science”

LeDoux wskazuje jak najnowsze badania nad mózgowymi podstawami lęku przekładają się na nowe podejście do leczenia zaburzeń psychicznych. – „Nature”

«Lęk» otwiera przed czytelnikami nowe światy myślenia i odczuwania. – „Publishers Weekly”

Joseph LeDoux jest amerykańskim neuronaukowcem, profesorem Uniwersytetu Nowojorskiego, dyrektorem Instytutu Mózgu Emocjonalnego i Instytutu Badań Psychiatrycznych im. Nathana S. Kline’a. Autorem wielu książek, m.in. „Mózg emocjonalny” oraz „Synaptic Self”. Jest także wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów rock’n’roll’owego zespołu The Amygdaloids, z którym wydał płyty takie jak „All in Our Minds”, „Theory of My Mind” oraz „Anxious”. 😉

The Amygdalae (dwa ciała migdałowate – ośrodek mózgowy – część układu limbicznego) w 5 minut. There are two of them, and what each does is determined by sex.

The Emotional Brain. Joseph LeDoux

Drawing on the latest research from NYU’s Center for Neural Sciences, LeDoux, a professor of science at the Center and the author of The Synaptic Self and The Emotional Brain, looks at fear and anxiety as products of conscious experiences as well as of the brain’s non-conscious processes, a duality that suggests successful treatment calls for both new drugs and fresh methods of psychotherapy. LeDoux’s lucid explanations are at once a fascinating glimpse of how brains work and a source of hope for the millions suffering from anxiety and related disorders.

Inne nazwiska polecane w tym temacie:
• “The Emotional Life of Your Brain” by Richard Davidson;
• Prof. Robert Morris Sapolsky;

 

Z lęku, strachu, niepewności jutra, socjo-ekonomiczno-politycznego zniewolenia przez ostatnie tysiąc lat nasz słowiański lud popadł w niepoczytalność psychiczną, w zaburzenia mentalne, w aberrację intelektualną i emocjonalną. Słyszymy coraz częściej od własnych rodaków o reptalianach, płaskiej Ziemi, Anunakach z Sumeru mających dać ludziom swoje DNA. Widzimy na ulicach W-wy wielotysięczne tłumy rodaków z czołowym hasłem „My chcemy Boga” (chodzi o żydowskiego boga z Palestyny JaHwE). Ludzie tacy nie są w stanie już myśleć i działać racjonalnie. Kompleksy i lęk wyznaczają u nich codzienne błędne decyzje i tworzą fałszywe opinie ignorantów o życiu i świecie. Stąd Polska jest wypełniona w 30% turbo-katolikami, dalej kilka procent turbo-Lechitami i wielką masą jamochłonów (jakieś 60%) – to ci, co za jedyny cel w życiu mają, by jednym otworem skonsumować i drugim otworem wydalić. Całość daje nam 99,9 % lemingów. Do pozostałego jednego promila (0,1%) naszej sponiewieranej i schorowanej polskiej populacji zaliczam doktoranta Dawida Myśliwca, którego film na YouTube
pod tytułem „Dlaczego ludzie wierzą w „głupoty””, gorąco tutaj polecam:

 

Posługując się więc ustaleniami „twardej”, poważnej, interdyscyplinarnej nauki jaką jest „neuroscience”, zakończę tę notkę konstatacją, iż

Lęk jest ceną, którą ludzie (jako gatunek) płacą za wolność wyborów

czyli (innymi słowy), płacą za świadomość i pamięć o swoich porażkach i złych doświadczeniach. Źródłem problemów jest świadome doświadczanie lęku, które jest punktem stycznym jednostki i zmienionego funkcjonowania mózgu. Dlatego Polacy, ci żałośni lunatycy, by uciec od lęku akceptują kogoś obcego, kogoś z zewnątrz, który dokona za nich wyboru. Tym samym popadają, jako naród,  w zależność od obcych. Wpadają w niewolę agentów obcych interesów. To obcy dyktują im jak żyć, w co wierzyć, kiedy umierać. Lęk i strach wypełniają całe życie Polaka. Polak nie potrafi…, już nie chce żyć inaczej, jak tylko w niewoli…, ale i z uczuciem, że lęk jest wtedy mniejszy, a nawet z iluzją, że jest go brak.

Przykład: Adam Czeczetkowicz,”Strach wciąż rządzi Polską !”

 

Lekarz młodego pokolenia z Rzeszowa, Marek Skoczylas, na stany lękowe proponuje:

3 uwagi do wpisu “Lęk – źródło wszystkich polskich nieszczęść. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu (prof. Joseph LeDoux)

  1. Pingback: Komunikacja wewnętrzna a Public Relations | Biologiczno-Historyczna Socjologia Krytyczna

  2. Elon Musk (ten od elektrycznych baterii i samochodów marki TESLA oraz rakiet międzyplanetarnych X-Space) ostrzega przed AI – Sztuczną Inteligencją. Prace globalistów są zaawansowane nad stworzeniem bio-cyborgów, czyli komputerowa kora mózgowa będzie dołączona do naturalnej kory mózgowej. Taki implant bio-techniczny, przed którym przestrzega Musk. Wywiad video z września 2018:

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s