Czym jest polska kultura, jakie są jej marketingowe atrybuty?

   – odpowiadając krótko: ona jest „niczym”, atrybutów brak. Elaborując to trochę dłużej: Tworzymy w Polsce kulturę ludzi niepoczytalnych psychicznie, swoisty osobowy typ społecznych „zombie”{to bezwolny żywy trup, osoba silnie zniewolona i ślepo lub nieświadomie wykonująca polecenia osób kontrolujących ją}

Aczkolwiek może nas uratować, jeszcze niezrealizowana politycznie alternatywa. Szczegóły poniżej.

 

katolicyzm i syjonizm
Niedawno Zarząd jednego z ośrodków kultury polskiej w Sydnej (Australia) zwrócił się do mnie, jako niezależnego polskiego socjologa, z nurtującym ich problemem (jak w tytule), a dla mnie bardzo interesującym skądinąd, który waży ich dalsze funkcjonowanie. Szczególnie, że coraz mniej ludzi przekracza  progi tegoż ośrodka.

 

Zrobiłem więc na początek małą sondę on-line wśród polskich internautów w kilku tzw. patriotycznych miejscach w sieci, występując z poniższym apelem:

 

Apel do internautów!

Zarząd Ośrodka Kultury Polskiej w Sydnej poszukuje odpowiedzi na pytanie: Czym jest polska kultura, jakie są jej marketingowe atrybuty?

Czyli innymi słowy, co może być kulturowym produktem eksportowym Polaków w świat, z czego bylibyśmy dumni, po czym by nas każdy w świecie mógł łatwo skojarzyć, że to coś, to Polacy. Np. takie skojarzenia jak: Włochy = pizza, Włochy = Ferrari, Niemcy = Mercedes, Niemcy = wysokiej klasy inżynieria, Brazylia = Samba, Argentyna = Tango, Polska = ???

Pomóżcie Klubowi Polskiemu w Sydnej znaleźć odpowiedź. Jakie są zatem wasze propozycje?

 

Odpowiedzi, choć nieliczne, były następujące:

v     Wierność, odwaga. nie mamy techniki, nie mamy zmysłowych tańców, ale mamy wartości, sile woli, siła ciągnącą nas do wolności po tylu próbach zniszczenia naszego państwa ciągle powstawaliśmy naście jak nie dziesiąta powstań otoczeni wrogami wciąż nie ugięliśmy karku. Chciano nas wymazać, chciano nas wynarodowić. Nasza siła i wierność idei Polski niepodległej to reklama naszego państwa.

v      judeo__pejso–polonia !!! http://StopSyjonizmowi.WordPress.com/judeopolonia  

v     Chopin, Oscypki.

v     Bigos, Mazurek.

v     biało-czerwona maca…..

v     Najdroższe stadiony na świecie.

v     KOŚCIUSZKO (skoro w Australii).

v     Kurpiowskie wycinanki znane i podziwiane są na całym świecie, np. Chiny, Japonia.

v     np: pierogi, naleśniki z serem, Mazury – kraj tysiąca jezior, Bieszczady, najlepszy chleb – a jak jest jeszcze prosto z piekarni jeszcze cieplutki to mogą się wszystkie pizze świata schować!!; najlepsze na świecie truskawki, leśne borówki…. itd przykładów może być tysiące.

v     Bezsprzecznie kontusz jest kulturowym produktem. Strój narodowy. Dumni zaś możemy zawsze być z husarii. Ani jednej przegranej bitwy.

v     Płyty dekoracyjne, Nebo spíą cukrovinky, těch se u nás hodně z Polska prodává.

v     Azotany Tarnowskie – ich produkty są znane na całym świecie, KGHM Polska Miedź – też jest znana, Wyborowa, Sobieski, Żubrówka, Żywiec – też są znanymi markami, amfetamina – najlepsza na świecie…mamy jeszcze autobusy, które podbijają rynek tylko nie wiem jak się ta firma nazywa, tyle mi przyszło do głowy 🙂

 

Jak widzimy teraz, pomysł Polskiego Związku Turystycznego ze słynnym w mediach głównego nurtu  plakatem „polskiego hydraulika” we Francji był chyba znacznie lepszą propozycją komunikacji marketingowej promującej nasz kraj, niż te powyższe kontrpropozycje internautów. Jakkolwiek mam nieodparte wrażenie, że to nie było łatwe zadanie, gdyż nasza kultura nie stworzyła przecież jeszcze żadnej światowej marketingowej ikony. Hmm…, może jednak Chopin…., ale oprócz tego, że muzyki uczył go czeski kompozytor Wojciech Żywny za pieniądze okupacyjnego hrabiego Fryderyka Skarbka, chociaż matkę miał co prawda Polkę – Teklę Krzyżanowską, to jednak… ojca miał Francuza i urodził się w okupowanej Polsce, czyli Polsce której już nie było – politycznie unicestwionej i wymazanej z mapy świata. To mężczyzna-ojciec przekazywał wtedy kulturę następnemu pokoleniu – w tym wypadku  synowi, a nie kobieta-matka.

 

 

 

Do Ośrodka Kultury Polskiej – Klub Polski w Sydnej – zwróciłem się zatem takimi słowami:

 

Drogi Zarządzie, drodzy Dyrektorzy,

 

w odpowiedzi na zadany przez panów problem: Czym jest kultura polska, z czym jako Klub Polski możemy wyjść w komunikacji marketingowej do świata, zalecam najpierw powolną i uważną lekturę z namysłem nad tekstami zamieszczonymi na blogu Socjologii Krytycznej Bio-Histo.

 

Z wyrazami …,

Maciej P. Krzystek

 

W drugim e-mail’u, po daniu pewnego czasu  klubowym dyrektorom na intelektualne przetrawienie powyżej zalecanej lektury, podzieliłem się wreszcie moją wizją: „z czym do świata rodaku”.

 

Głęboki Kryzys Tożsamości – Alternatywa

ostanimi 

 

Szanowni Dyrektorzy,

jak wynika z materiałów zgromadzonych na blogu, „kultura polska” jest… niestety nie nasza, nie lechicka, nie słowiańska. Od tysiąca lat nasz lechicki lud tkwi w ostrym i pogłębiającym się kryzysie tożsamości. Obecnie, przechodzimy właśnie tego kryzysu apogeum i nie mamy generalnie z czym do tego świata wyjść. Dwie „pazerne pluskwy”: katolicyzm i syjonizm, te dwa wredne pasożyty, przyssały się do naszej słowiańskiej krwi i żerują obficie na naszym lechickim społecznym ciele, dyktując swoje wzorce i symbole kulturowe podług własnego wyrachowanego interesu. Cywilizacyjnie, kulturowo jesteśmy absolutnie upośledzeni w stosunku do naszych północnych i zachodnich sąsiadów.  Nie ma więc żadnych dla nas szans, przestrzeni rozwoju. Zatem Klub Polski jest już zbędny, nie ma przed nim zadań, gdyż nie ma rdzennej kultury – powiem jako pesymista. Ci, co klub budowali po wojnie, Polskę kochali. Tę ich Polskę przedwojenną, do której już nie było powrotu, gdyż ona poległa. Klub w Australii jednak był jej namiastką i kontynuacją na przymusowej emigracji. To pokolenie  wszelako już prawie wymarło. Nowe zaś pokolenia polskich emigrantów do Australii, Polski obecnej nie kocha, a nawet ją słusznie nienawidzi. Klub Polski utracił więc naturalnie swych klientów. Już nawet smaczna polska kiełbasa tam sprzedawana traci na powodzeniu, gdyż nie należy do asortymentu tzw. zdrowej żywności. A nowe pokolenie chce żyć zdrowo, ekologicznie i nowocześnie .

 

Na marginesie dodam, że właśnie w tej chwili jest w procesie likwidacji australijski klub RSL (The Returned and Services League of Australia) na Bronte. Klub z tradycjami od dziesiątek lat. Jednak wątła klientela nie pozwalała na dalsze ekonomiczne utrzymanie tego klubu.

 

Atoli próbując być optymistą, w tym „ciemnym kulturowym tunelu” mógłbym postarać się znaleźć tu jakieś „światełko”. Takim światełkiem , taką alternatywą jest tu właśnie nasz powrót do korzeni, do naszej prawdziwej tożsamości, czyli należałoby reaktywować pamięć kultury słowiańskiej i rodzimych do niej kultur: scytyjskiej, sarmackiej i aryjskiej (przykład podejścia: http://odrodzona.sarmacja.salon24.pl/422898,etniczny-egoizm-sarmatyzm-walka-z-wynarodowionymi-polakami), w nowych współczesnych folkowych aranżacjach i choreografiach, tej naszej pradawnej rozpoznawalnej symboliki i wyrazistości. Do tej kulturowej resuscytacji zaprosiłbym kluby i organizacje z innych krajów sławskich: Rosja, Ukraina, Mołdawia, Białoruś, itd. To pomogłoby zgromadzić szybciej potrzebne fundusze na tę reaktywację i kulturową rewitalizację. Nawiązać trzeba byłoby kontakt i poprosić o wsparcie merytoryczne w tym projekcie badaczy z wydziałów slawistyki ze wszystkich uniwersytetów świata oraz muzea posiadające przedmiotowe kolekcje. Zawiązać należy  Fundację Reaktywacji Kultury Sławskiej. Powierzyć animatorom kultury sławskiej organizowanie publicznych „event’ów”. Stworzyć wspólnie z „braćmi” z innych krajów, w szerszym kręgu kulturowym, takie Centrum Kulturowe Rodowej Haplogrupy  (R1a). Tu weszłyby kraje jak Indie, Iran, Afganistan, Kazachstan, itd.

A oto poniżej zalinkowane próbki takich animatorów tej kultury:

 

v     Tu znajdziemy ” Psio Krew ” – genialnych górali, których muzyka jest najbardziej oryginalną polską elektroniczną muzyką  ludową. Jak wpiszemy  – psio krew – na YouTube to znajdziemy wielu podobnych artystów:

 

 

v     Pagan Slav Music

 

v     http://zadruzanin.pl/index.php/2012/07/rap-na-ludowo-wyjatkowy-projekt-z-goscinnym-udzialem-kielczan-wideo

 

 

Z wyrazami …,

Wasz Demaskator.

 

P.S.

Polacy potrzebują dobrobytu, dr Dylewski wyjaśnia jak robią to nasi północni sąsiedzi:

 

 

 

18 uwag do wpisu “Czym jest polska kultura, jakie są jej marketingowe atrybuty?

 1. Dobry wieczór :)))). Nie zgadzam się z tym, że nie mamy się czym chwalić. Nasza "kultura" to: nieustające kołtuństwo i warcholstwo, nieumiejętność rozmawiania o sprawach ważnych dla kraju i narodu – słynne, kto nie z nami, ten przeciw nam -, niechęć do poznawania dziejów własnej Ojczyzny. No i to wieczne – podsycane przez KK i usłużnych politykierów – cierpiętnictwo. Teraz na dodatek michnikowszczyzna wmawia Nam – polskim głupkom, że w Naszej Ojczyźnie od zawsze najważniejsi byli żydzi. To ja się pytam: czy tu była i jest Polska, czy państwo michnika i g.w.? Przepraszam, że nie na temat, ale ja już mam powyżej dziurek od nosa tych jęków, że Polacy, to bebe, a Żydzi cacy – i tak w kółko od kilkunastu lat. Interesuję się historią i szlag mnie trafia, gdy widzę i słyszę, jak różni tacy "piszą" swoją historię dziejów mojej Ojczyzny. Serdecznie pozdrawiam. :))))). p.s. jak się dostać na TwarzoKsiążkę? gdy guglam, wyświetla mi się kilka i nie mogę trafĂ­ć do Demaskatora.:)))), pewnie źle szukam.:(((.

  Polubienie

  • http://www.facebook.com/mkrzystekW samej rzeczy, dwulicowy klecha (polski zdrajca) z fałszywym żydem (nie-semitą), nie ustają w staraniach, by lechicki cham (ludność rdzenna polskich miast i wsi) pozostał ignorantem po wieki, a jego dzieci nieukami zakutymi w globalistyczny dług. Zniewolone życie na kolanach do czasu następnej egzekucji na naszym upodlonym narodzie.

   Polubienie

   • Nie ma mnie na Facebook i raczej nie będzie – przynajmniej na razie. Żeby biegać po Facebook, muszę założyć tam konto. Mam zamiar zmienić nr tel. i dopiero wtedy zarejestruję sie na face. Bardzo dziękuję za podanie adresu. Pozdrawiam serdecznie.:))). Życzę dobrego, udanego dnia. :))).

    Polubienie

 2. Dobry wieczór, Demaskatorze :))). Czy odniesiesz się do ostatnich wydarzeń z Naszego grajdołka? Mam na myśli Amber Gold, Plichtę, Tusków dwóch, rozczulanie się nad bidulą Michasiem T. przez politykierów PSL i SLD, oraz przez kler KrK? I co o tym mówi socjologia krytyczna? Przesyłam serdeczne pozdrowienia.:)). p.s. dlaczego troszkę zaniedbałeś swój blog?

  Polubienie

   • Wg mojej wiedzy, to jest tylko jedna strona i jeden człowiek ją prowadzący, jednak nie podejmujący współpracy ze mną, za to, że prezentuję jasno swój antykatolicyzm. Niemal wszyscy aktywni w sieci ludzie w nurcie tzw. patriotycznym, to katolicy. Walczący swoimi klawiaturami o Polskę katolicką. Każda inna opcja jest dla nich wroga.

    Polubienie

    • :)))). A czy Ruch Demokratyczny Obywateli RP też jest klerykalny? W nocy weszłam na str. obnie i stwierdziłam, że poczytać, owszem mogę, od czasu do czasu. Nic mnie z takim pojmowaniem polskości nie łączy. Pielęgnowanie katolickiego kołtuna mnie nie interesuje, jestem anty KrK.

     Polubione przez 1 osoba

  • Witam,śledzę oczywiście „wydarzenia” z głównego nurtu mass mediów, ale pobieżnie. Jednak uważam, że komentowanie tego, to strata czasu. Nie przystoi rasowemu socjologowi zajmować się objawami patologii, ale jej przyczynami. Mnie osobiście zajmuje odpowiadanie na pytania fundamentalne dotyczące stanu naszego życia społecznego. Analiza – diagnoza – prognoza – postulaty naprawcze. A w zasadzie to czuję, że moja misja dobiega już końca. Główne rzeczy, które chciałem rodakom przekazać, już przekazałem w tym blogu. Teraz jest czas na przyswojenie tego przez rodaków i działanie. Jednak widzę, że przekaz ten nie rezonuje jeszcze szeroko, jest właściwie odrzucany (jako niekomfortowy psychicznie, zbyt bolesny) lub lekceważony, nie ma zbyt dużo zwolenników do podjęcia zmian w zaproponowanym kierunku, bo taki jest cel socjologii krytycznej. Poddać kwalifikowanej krytyce, by zmieniać i rugować patologię. Solo nic się nie da zmienić, trzeba mieć zwolenników, nawet Gandhi przemian w Indiach nie dokonywał sam. Ja czuję się już zwolniony z obowiązku i odpowiedzialności za przekazanie swojej socjologicznej wiedzy pro publico bono. Wolontariat też ma swoje granice, kres i siłę. Jakkolwiek dziękuję, że była tu pani ze mną 😉

   Polubienie

   • Demaskatorze :))), czy mam rozumieć, że nic więcej tu nie napiszesz? W takim razie, gdy będziesz się wybierał do Łodzi z odczytem, lub na spotkanie ze swoimi zwolennikami, proszę o powiadomienie, jeżeli to nie sprawi Tobie kłopotu. Czy mogę podać adres e-mail z opcji "Napisz do mnie"?, lub napisz o tym na blogu. Ja tu ciągle zaglądam i czytam. Przesyłam serdeczności.:)).

    Polubienie

 3. Demaskatorze :))), jeżeli mogę coś podpowiedzieć: w Łodzi prężnie działa Studenckie Radio "Żak" Politechniki Łódzkiej i może byś właśnie studentów zainteresował swoimi ideami. Ludzie robiący radio "Żak" są mądrzy i otwarci. Zaraz zacznie się nowy rok akademicki i nowa, ciekawa tematyka zapewne znajdzie uznanie. Może warto spróbować nawiązać z nimi współpracę? Zapewniam Ciebie, że jeżeli ktoś z prowadzących "Żaka" zainteresuje się Twoją pracą, poniesie ją dalej i będzie propagował. Tylko uprzedzam: studenci i goście pracują w radiu za darmo. Radia "Żak" można słuchać w internecie. Wszystkie do nich namiary znajdziesz w Google i na Facebook. Pozdrawiam serdecznie.:))). p.s. dodam, że to stacja niekomercyjna, bez reklam i nachalnego politykowania, liczy się rzetelna wiedza i muuuzyka najlepsza na świecie.:)).

  Polubienie

  • Po raz kolejny przeczytałam artykuł z 17 sierpnia 2010 r, "21 postulatów dla Polski dzisiaj…", właśnie dzisiaj aktualny bardziej, niż dwa lata temu. To, co zawarłeś w artykule powinno trafić do ludzi młodych, jak również idea Ruchu Przemiany Kulturowej. Demaskatorze proszę, rozważ możliwość współpracy z Radiem "Żak", przecież swoje pogadanki będziesz mógł nadawać via internet. Przecież jeżeli się nie reklamujesz – choćby zostawianiem zaproszeń do swojego bloga na innych blogach – to nigdy nie dotrzesz do ludzi ze swoim programem. Ja na Twój blog trafiłam tylko dlatego, że znalazłam wspomnienie o Pani Gawlas. Serdecznie pozdrawiam. :))).

   Polubione przez 1 osoba

   • Dziękuję, bardzo słuszna uwaga. Faktycznie potrzebuję pomocników niosących tę ideę PRZEMIANY jak Kania dżdżu. Jeśli studenci z Żaka też uznają, że Polska i oni potrzebują tej idei, to może uda się ją wprowadzić w polskie życie 😉

    Polubienie

 4. Ej, pożal się Boże rodacy. Każdy naród ma swoją kulturę. Nie trzeba sięgać do historii sprzed 1771 r.- tamta epoka bogata kulturowo wydaje się być zapomniana, jest ważny, bo patriotyczny nurt rozbiorowy ( 1771-1918).. i historia kultury najnowszej, ( 1918-2012)..Wielkie nazwiska, wielkie dzieła wielokrotnie nagradzane Noblem , to nic nie znaczy?? W ostatniej dekadzie powstała największa w świecie monotematyczna kolekcja malarska ” Postacie i sceny z literatury polskiej”, jest jak kropka nad „i” literatury, kina. Polska kultura jest jak orzeł biały, jak perła w koronie ( Wyspiański pisał w „Weselu” – „ptak ptakowi nie dorówna, nie polezie orzeł w g.wno”- to nas wyróżnia w narodach świata, za wyjątkiem sporej grupy kosmopolitów, którzy siedzą w tym g od urodzenia.

  Polubienie

 5. Przeczytałem „przysrywki” po prawej stronie, wiele wyrwanych z kontekstu lub nie przystających do cytowanego ..brakuje tylko wpisów wypowiedzi takich autorytetów patriotyzmu jak Kuklinowski, Kukliński, Radziwiłł, Gombrowicz, Miłosz ( żyjących współcześnie nie przytaczam, ale nie brakuje i teraz gnid w narodzie). Swoiste to umiłowanie Ojczyzny przez pryzmat jej wad i językiem czarnych owiec w tym polskim stadzie. To skutek wymazania słowa honor ze sztandarów, przyzwolenie na egzystencję narodowym pluskwom i kundlom ( to taki mieszaniec międzynarodowy, które nie wie już kim jest). Uwaga moja nie dotyczy Polonii miłującej przecież Polskę, wraz z jej wadam.

  Polubienie

 6. Gdzie podziali się prawdziwi Aryjczycy?
  Źródło: http://innemedium.pl/wiadomosc/gdzie-podziali-sie-prawdziwi-aryjczycy

  Przedstawicielka ludu Kalaszów – zdjęcie tu niedostępne.

  Jak wiadomo z ideologii nazistowskiej wynikało, że Niemcy to potomkowie Aryjczyków. Wysyłano nawet specjalne ekspedycje naukowe do Tybetu, które miały za zadanie dokonanie badań antropologicznych. Dowiedziono jedynie, że Tybetańczycy to przedstawiciele ludności mongolskiej. Okazuje się, że Naziści szukali w niewłaściwym miejscu, ponieważ do dzisiaj w Himalajach można znaleźć przedstawicieli grupy etnicznej, która przypomina tych, których szukali Niemcy.

  Ten lud to Kalasze i żyją oni w obrębie masywu Hindukuszu. Nie jest to grupa liczna, bo ma najwyżej 6000 członków, ale to, co zaskakuje w ich wyglądzie zewnętrznym to biała skóra, niebieskie oczy i blond włosy. Wypisz wymaluj Aryjczycy, czyli według Sanskrytu ludzie szlachetni.

  Etnografowie podejrzewali, że Kalasze przybyli w region dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu z terenu dzisiejszej Grecji, ale przeprowadzone badania DNA wykluczyły tę hipotezę. To, co odróżnia tę kulturę od innych to wysoki stopień zdolności organizacji i wydajne rolnictwo. Posiadają oni poza tym wiele cech wyróżniających ich w tej części świata. Przede wszystkim mają własny język Kalaszmun i własną religię, która jest do dzisiaj politeistyczna.

  Obrzędy Kalaszów są bardzo podobne do starożytnych słowiańskich i bałtyckich. Czczą święty ogień w trzech osobach: Słońce, błyskawice i ogień. W swoje święta na specjalnym ołtarzu z litego pnia dużego drzewa, składa się ofiary z kóz. Płeć piękna w trakcie uroczystości jest ubrana w kolorowe stroje przypominające tradycyjne stroje kobiet słowiańskich i bałtyckich.

  Ludzie ci mimo, że żyją w Himalajach są nie do odróżnienia od Europejczyków. Wszystko wskazuje na to, że Słowianie i Kalasze mają wspólnych przodków. Są to być może jedyni na świecie i zachowani w idealnej czystości typowi przedstawiciele białej rasy i to nie tylko ze względu na wygląd. Jest to także relikt kultury pogańskiej naszych przodków, który wymaga zbadania zanim Kalaszów nie wchłonie Islam.

  Zobacz też: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalasze_(Chitral)

  Polubienie

 7. Pingback: Wirus w koronie – kolejna odsłona doktryny szoku | Biologiczno-Historyczna Socjologia Krytyczna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s