Stefan Kosiewski: Sapere aude!

Miej odwagę nie ubezwłasnowalniać się. Wolna wola jest talentem, który człowiek otrzymał od Pana Boga. Polaku, miej odwagę być mądrym.

Kosiewski

Kościół Chrystusowy uczy nas żyć po Bożemu: czcij Ojca swego i Matkę swoją. Nie zabijaj! Nie cudzołóż! Nie kradnij!Nie odbieraj drugiemu narodowi jego wolnej woli, którą Pan Bóg dał każdemu człowiekowi w równym stopniu, aby była równość między ludźmi.

—– Original Message —–
From: John Cywinski
„co wam tych pozostalych
kilka tysiecy zydow przeszkadza
czy nie lepiej zajac sie innymi
sprawami”
jc

Download this episode (9 min)

Dr. John Cywinski występuje w obronie kilku tysięcy żydów, a czy Panu ktoś przeszkadza w czymś, albo czy tym paru tysiącom żydów, o których Pan się upomina, staje ktoś na przeszkodzie, żeby nie mogli chodzić ze składkami do Gminy żydowskiej? Czy przeszkadza im ktoś w jakiejś innej rzeczy? A czy sprawdzał ktoś kiedy, ile żydów płaci jeszcze w Polsce te składki?

Czy Pan nie jest za duży optymista twierdząc, że jeden człowiek w internecie może przeszkodzić tysiącom żydów, którzy powinni płacić składki do gminy po to, żeby nie brakło oleju w świeczniku?

Pan porusza się w sferze zakłamania, które przeciwstawia się detabuizacji. Pan mówi hasło: parę tysięcy żydów zostało się jeszcze tylko w Polsce i to ma być TABU plemienne, którego nie wolno ruszać, żeby się nie wydało. Bo gdyby się sprawa rypła, to byłby koniec świata, w którym wszystko jest przecież tak dobrze poukładane. Zrobiliby wtedy może Pogrom i wszystkie te zniewolone ludy chciały by same panować nad sobą, a przecież tak nie idzie, bo zawsze ktoś musi kogoś wybierać i ponować musi jeden naród nad drugim.

Bo nauczanie żydowskie o talentach nakazuje wszystkim wierzącym w Pismo mnożyć się i pomnażać, żeby panować nad drugimi, którym nie jest dane mieć.

Detabuizacja jest procesem permanentnej rewolucji, który żyd Bronsztajn (Trotzki) zrozumiał jako nakaz wyrżnięcia innych narodów tak samo, jak biblijne plemiona semickie wyrzynały ludy w ziemi Kanaan. Tymczasem Immanuel Kant co innego miał na myśli mówiąc (ja to przytaczam z głowy, w dodatku tłumaczę z innego języka, więc proszę mnie poprawić, jeśli coś nie tak. Otóż Kant w „Berlińskim Piśmie Miesięcznym” w grudniu 1784 r. powiedział, że detabuizacja „Oświecenie jest wyjściem człowieka z ubezwłasnowolnienia, które sam sobie zawinił. Ubezwłasnowolnienie jest niemożnością posłużenia się własnym rozsądkiem bez kierownictwa kogoś innego. Zawinione przez siebie samego jest to ubezwłasnowolnienie wtedy, kiedy przyczyną tego ubezwłasnowolnienia nie jest brak rozsądku, lecz brak mocnego postanowienia oraz odwagi obycia się bez cudzego kierownictwa. Sapere aude! Odważ się być mądrym – to z listów Horacego. Miej odwagę posłużyć się własnym rozsądkiem, jest zatem hasłem wyborczym oświecenia” – mówił filozof z Królewca wywodząc swą mądrość od poety piszącego po łacinie: Sapere aude.

Miej odwagę, narodzie mój, Narodzie Polski i nie czyń samego siebie nieszczęśliwym. Nie pozbawiaj się wolnej woli, którą masz daną od Pana Boga w darze razem z życiem. Nie wybieraj innych, bo ubezwłasnowolisz siebie, staniesz się po wyborach niewolnikiem swojej własnej decyzji. Bez względu na to, na kogo oddasz swój głos, albo czy oddasz go nieważny, dołożysz rękę do koła. Sam sobie zawinisz. Ubezwłasnowolnisz się i sam pozbawisz się rozsądku.

Sapere aude! Bóg dał ci rękę i nogę i serce i rozum nie po to, żebyś odcinał sobie rękę i nogę, żebyś pozbawiał się sam wolnej woli i odbierał sam sobie rozum zawieszając go na worku bokserskim.

Miej odwagę, jeżeli jesteś z Narodu Polskiego, do ciebie Poeta dzisiaj mówi: Sapere aude! Miej odwagę, być mądrym.

Kościół Chrystusowy uczy nas żyć po Bożemu: czcij Ojca swego i Matkę swoją. Nie zabijaj! Nie cudzołóż! Nie kradnij! Nie odbieraj drugiemu narodowi jego wolnej woli, którą Pan Bóg dał każdemu człowiekowi w równym stopniu, aby była równość między ludźmi.

Wolność, równość i braterstwo to jest Boska Triada, .: Bracia! Czy Józef Kuraś, bohaterski żołnierz antykomunistycznego Wojska Polskiego na Podhalu po II wojnie światowej, który walczył przeciwko zniewoleniu Narodu Polskiego przez żydokomunistów, oddałby dzisiaj głos w wyborach na jedną z tych partii, których założyciele uzyskali zezwolenie na działalność publiczną w Magdalence z rąk ubowców?

Miej odwagę nie ubezwłasnowalniać się. Wolna wola jest talentem, który człowiek otrzymał od Pana Boga. Monetą, którą należy pomnażać, jak mówi spisane w języku żydowskim pismo przetłumaczone w IV w. przed Chrystusem na grecki, a z greckiego spopularyzowane pod koniec IV stulecia przez św. Hieronima na łaciński. Sapere aude!. Polaku, miej odwagę być mądrym.

Z Frankfurtu nad Menem czytał Stefan Kosiewski
http://sowa.quicksnake.net/Politics/Stefan-Kosiewski-Sapere-aude

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s