Dlaczego Wikingowie z Islandii to naród wolnych ludzi, a Słowianie-Lechici z Polski to żałosna rzesza zniewolonych kloszardów?

(Dodano nowy akapit, „biologia 2D:4D”, do tego wpisu w lutym 2016 roku oraz wykład o Finlandii w styczniu 2020r.)

 theorists

                

Otóż zauważony przeze mnie w 2002 r., żeński pierwiastek, ewidentnie obecny w kulturze grupowej Polaków determinuje ściśle polskie postawy i zachowania społeczne. Ten kulturowy rdzenny implikator historycznie naznacza nasz polsko-lechicki los i obciąża jakość życia każdego nowo wschodzącego pokolenia. Niewątpliwie, pierwiastek ów, łączy swoją genezę z naszą charakterystyką biologiczną, ukształtowaną ekologicznie w procesie ewolucyjnego mechanizmu trwania i zanikania gatunków i rodzajów na Ziemi, tego trwającego przez wieki naturalnego procesu odrywania się grup od indoeuropejskiego (aryjskiego) rodowego gniazda, którego bio-chemiczny znak każdy z nas Polaków nosi w swoim genomie (aryjska haplogrupa R)* sprawia, że utraciwszy swą wolność wraz ze śmiercią Niklota (Niekłóta) – ostatniego słowiańskiego wojownika o wolność, te circa 1000 lat temu, nie jesteśmy już w stanie działać jak wolni ludzie, tak jak działali mieszkańcy Australii (w zalinkowanej notce pokazane) lub mieszkańcy Islandii w opisie poniżej.

Zaczerpnięty z sieci opis (autor komentarza: ~MAX) ** autentycznego przykładu prawdziwej demokracji z Islandii, którego nie dostaniecie na kolację w telewizorze od żadnego komercyjnego nadawcy w Polsce:

22.11.2011r., godz. 14: 29, czasu polskiego

„(…) Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

Wrzesień 2008 roku – nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

Styczeń 2009 roku – protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.

Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.

W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.

Początek 2010 roku – mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

Luty 2010 roku – prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.

W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25%u2033 – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.

Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno-informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.”

No właśnie, tylko nieliczni z nas chcą żyć jak wolni ludzie i potrafią wskazać przykłady jak wolni ludzie się zachowują w naszym bliskim sąsiedztwie. Niestety 1000 lat niewoli pod znakiem katolickiego krzyża i biskupiego władztwa nad lechicką duszą są kolejnymi głazami w tym „ogrodzie polskiej niemocy” obok rdzennego żeńskiego charakteru Polaków, by nie pozwolić zebrać się nam do kupy i pójść za wolnościowym przykładem Wikingów z Islandii.

Moje polskie serce jednak bardzo boleje nad tym faktem, iż Matka Natura wyznaczyła nam przykrą rolę ofiary wśród ludów świata tak jak sprawiła, że większość z nas Polaków ma niedobory cynku oraz nie trawi laktozy zawartej w mlecznych produktach. „Przeznaczenie” uczyniło nas skutkiem tych biologiczno-kulturowych procesów, których ja mogę być jedynie analitykiem, zamiast być dynamicznym agentem zmiany. W sukurs moim socjologicznym obserwacjom przychodzi ewolucyjny biolog, badacz ze Swansea University (UK), dr John T Manning (ref. nr 5), słynny autor „Digit Ratio (2D:4D)” z roku 1998. Jego grupa badawcza wykazała istotną korelację pomiędzy stosunkiem długości czwartego i drugiego palca dłoni a ilością męskiego hormonu (testosteronu) w organizmie kształtującego nasz mózg, więc i nasz charakter, jeszcze w okresie płodowym. Ale, co istotniejsze jest tu socjologicznie to, ta charakterystyka przekłada się na całe grupy etniczne. Jedne grupy mają więcej męskiego hormonu, inne mniej. Dla przykładu dzieci z grupy etnicznej Han (Chiny), czy u Berberów były „kąpane” podczas życia płodowego (w 13. tygodniu) w testosteronie znacznie mniej intensywniej niż dzieci z Jamajki. Te różnice w męskości pomiędzy grupami etnicznymi są zdecydowanie większe niż pomiędzy statystyczną kobietą a mężczyzną w danej etnicznej grupie. W badaniach opublikowanych w 2000 roku (ref. nr 6) dowiadujemy się właśnie jak niemęscy są Polacy w porównaniu z Finami. To jest niestety dziedziczne. To wyjaśniałoby, dlaczego „garstka” Finów poradziła sobie z radziecką Rosją, a ponad 30 mln. Polaków nie dało rady. Więcej, nasz korpus oficerski złożył broń i poszedł potulnie na rzeź (Katyń). Te badania pokazują, że w charakterze narodowym współczesnych Polaków to jednak biologia jest fundamentem, nie kultura. Kulturę można byłoby zmienić, ale biologii już nie. A zatem, lechicka męskość odeszła wśród Ariów na Południe Azji, a resztki zostały dobite przez obce nacje w mrokach polskich dziejów. Zwalczona ogniem i mieczem, uduszona gazem. I nawet, jak jeszcze wśród nas żyje jakiś ostatni polski Herkules, to on jeden nie obroni polskich spraw.

Aczkolwiek, Ruch Przemiany Kulturowej jest właśnie moją propozycją, by powalczyć z własnym narodowym przeznaczeniem. Tu znajdziecie intelektualną drogę do mentalnej przemiany polskiego ludu, by z ciągle krwawiącego zająca mógł odważny i odpowiedzialny lew powstać, jak Feniks z popiołów. Tego można dokonać, tylko nie w pojedynkę, nie z osobna. Pójdźmy za wzorowym przykładem mieszkańców Islandii. Skoro oni mogli, my też zechciejmy, by też móc.

Zróbmy na koniec więc małe badanie. Mój wynik 2D:4D równa się 1, czyli długość mojego drugiego palca (ang. Digit; palec wskazujący, to ten zaraz za kciukiem) jest 7,5 cm. Dzielę to przez długość mojego czwartego palca, kiedyś powszechnie noszono na nim ślubną obrączkę) też jest 7,5 cm. A zatem wynik dzielenia jest 1. Podajcie w komentarzach jak to jest u Was „męscy” rodacy. Im dalej Wam wyjdzie poniżej 1, tym bardziej macie męskie „zwoje” w mózgu, jak Jamajczycy, mediana 0,935. U mnie wyszło, że jestem typową słowiańską „ciotą”. 😉 Ja sam siebie nazywam jednak typem androgynicznym. Ja jestem w kategorii „high digit ratio”, w referencjach pod nr 5 zalinkowałem Wam miejsce gdzie możecie sprawdzić w tabeli zdrowotne zagrożenia z tym związane. I jak przypuszczam, niemal wszyscy moi czytelnicy spotkają się na prawej stronie tabeli, w kolumnie zatytułowanej „high digit ratio”.  

Ref:

1. Islandia: były premier Geir Haarde oskarżony przed sądem o kryzys …

forsal.pl/…/544779,islandia_byly_premier_geir_h…

Przed specjalnym sądem w Reykjaviku rozpoczął się w poniedziałek proces byłego premiera Islandii Geira Haardego, któremu zarzuca się …

2. Pierwszy polityk oskarżony. Dwa lata więzienia za kryzys? – Biznes …

biznes.interia.pl/…/pierwszy-polityk-oskarzony-dw… 5 Wrz 2011 – 60-letni polityk jest oskarżony o zaniedbania, przez które Islandia „zaraziła się” europejskim kryzysem. O posadzeniu premiera na ławie …

3. Islandia http://www.eioba.pl/a/3fqm/islandia – 19 Paź 2011 – Obecnie toczy się w Islandii proces byłego premiera Geira Haarde, oskarżonego o spowodowania finansowej katastrofy państwa. Jest to …

4. Premierowi Islandii grożą nawet dwa lata więzienia. Za kryzys

wyborcza.biz/…/1,101562,8441429,Premierowi_I… – 29 Wrz 2010 – O posadzeniu premiera na ławie oskarżonych razem z szefami banków, m.in. … Geir Haarde jest oskarżony o zaniedbania, przez które Islandia …

5. Manning JT, Stewart A, Bundred PE, Trivers RL; Stewart; Bundred; Trivers (November 2004). „Sex and ethnic differences in 2nd to 4th digit ratio of children”. Early Human Development 80 (2): 161–8. doi:10.1016/j.earlhumdev.2004.06.004. PMID 15500996.

6. Terrance, J.; Williams, Michelle E. Pepitone, Scott E. Christensen, Bradley M. Cooke, Andrew D. Huberman, Nicholas J. Breedlove, Tessa J. Breedlove, Cynthia L. Jordan and S. Marc Breedlove (30 March 2000). „Finger-length ratios and sexual orientation”. Nature 404 (6777): 455–456. doi:10.1038/35006555. PMID 10761903., available on-line at „Finger-length ratios and sexual orientation”. University of Nebraska-Lincoln. (quoted from New Scientist)

* http://www.eupedia.com/europe/origins_haplogroups_europe.shtml

** Opublikowano 19 Listopada 2011
 http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/11/19/islandzka-lekcja-dla-calego-swiata/ (Na podstawie artykułu: di Marco Pala „Storie di ordinaria rivoluzione: nessuna notizia dall’Islanda?”, (21.06.2011), http://www.nexusedizioni.it/apri/Notizie-dal-mondo/Ultimi-articoli/Nessuna-notizia-dall-Islanda


Warto też zobaczyć jak radzą sobie Ugrofińcy z Finlandii i dlaczego Polska tak bardzo odbiega w dół na grafach dobrobytu, pomimo podobnie bolesnej przeszłości:

 

 

7 uwag do wpisu “Dlaczego Wikingowie z Islandii to naród wolnych ludzi, a Słowianie-Lechici z Polski to żałosna rzesza zniewolonych kloszardów?

 1. Kierownictwo „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia miało jeden cel: wychować i ukształtować nowe pokolenie.Celem trockistowskiej komuny po 1989 roku było — tak samo jak i za komuny — odmóżdżenie społeczeństwa i zlikwidowanie Narodu Polskiego.Ludzie wychowani w komunistycznych, sowieckich i staliniowskich, a więc antypolskch tradycjach swoich rodzin — rodzin stalinoskich propagandzistów i rodzin przyjaciół masowych morderców Polaków z NKWD — zaczęli tworzyć dla siebie nowych janczarów za pomocą GWna.* * *Kierownictwo „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia miało jeden cel: wychować i ukształtować nowe pokolenie. Dlatego, tworząc redakcję, sięgnięto głównie po psychologów i socjologów. Nie było między nimi żadnych sporów ideologicznych z prostego powodu – większość szefów „GW” wywodzi się z jednego środowiska: członków Komunistycznej Partii Polski i komunistycznego aparatu władzy.„GW”, powołana do istnienia przy Okrągłym Stole, z założenia miała być gazetą polityczną. Do dziś pracują w niej byli posłowie Adam Michnik, Witold Gadomski, Mirosław Czech i Waldemar Kuczyński. Ideologiczną linię pisma nakreślił na samym początku Michnik. Napisał, że największym zagrożeniem dla Polski są trzy fundamentalizmy: religijny, moralny i narodowy.„Rozszyfrowując »fundamentalizmy« Michnika, okazuje się, że są to odwieczne ideały Polaków: Bóg, Honor, Ojczyzna” – napisał niedawno w „Codziennej” Jan Pospieszalski, przypominając swoisty manifest naczelnego „GW”.Społeczni inżynierowieAdam Michnik i jego zastępczyni Helena Łuczywo w chwili powstawania „GW” mieli niewiele ponad 40 lat. Wychowani w PRL-u, wywodzili się z rodzin z komunistycznymi korzeniami.Helena Michnik, matka naczelnego „GW”, zakładała komunistyczne organizacje młodzieżowe, a ojciec, Ozjasz Szechter, w II RP był skazany i siedział w więzieniu za działalność przeciwko państwu polskiemu. Działacze KPP często zwracali się przeciwko Polsce, wykonując polecenia z Moskwy. Chcieli m.in. oderwania Śląska i przyłączenia go do Niemiec (co ciekawe, teraz „GW” aktywnie wspiera separatystyczny Ruch Autonomii Śląska). Po wojnie Helena Michnik wykładała historię, a Ozjasz Szechter został dziennikarzem.Ojciec Heleny Łuczywo Ferdynand Chaber, jako „Bolek” działał w KPP i także został skazany za działalność przeciwko Polsce. Okres II wojny światowej spędził w ZSRS, a w 1945 r. zaczął pracę w cenzurze. Potem, aż do emerytury, pracował w KC PZPR – był m.in. zastępcą kierownika Wydziału Propagandy.„Nie można się dziwić, że ona ze swoim zapleczem kulturowym i genetycznym nie była specjalnie wrażliwa na to, że mordowano księży po roku 1981, czy że gen. Fieldorf był ofiarą mordu sądowego, w którym brała udział sędzia Wolińska. Misją Łuczywo było ratowanie sędzi Wolińskiej i wszystkich, obojętnie jak zapisanych w historii, Polaków żydowskiego pochodzenia przed jakimkolwiek nieszczęściem” – tak mówił o niej dziennikarz Michał Cichy po odejściu z „GW” w demaskatorskim wywiadzie dla „Dziennika” w 2009 r.Konstanty Gebert, ps. „Dawid Warszawski”, od 1989 r. należał do najbliższych współpracowników Michnika. Sławomir Cenckiewicz ujawnił, że ojciec Geberta był agentem wywiadu ZSRS. Z kolei matka Krystyna Poznańska wieloletnia dziennikarka PAP, przed wojną działała w młodzieżówce KPP, a w czasie wojny była w wojsku instruktorką propagandy. W 1944 r. została najpierw współpracowniczką, a później funkcjonariuszką Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – współorganizowała UB w Rzeszowie.Krystyna Naszkowska to kolejna osoba z zespołu „GW”, powiązana rodzinnie z aparatem komunistycznej władzy. Córka gen. Mariana Naszkowskiego, przedwojennego działacza KPP, a po wojnie m.in. szefa Polskiej Misji Wojskowej w Paryżu, ambasadora w ZSRS, wiceministra obrony i szefa Głównego Zarządu Politycznego Ludowego Wojska Polskiego.Komunistyczne korzenie ma także, znana z reportaży o Jedwabnem Anna Bikont, od której Bronisław Komorowski wynajmował mieszkanie na potrzeby kampanii prezydenckiej. Jej matka, Wilhelmina Skulska, była wieloletnią dziennikarką organu PZPR-u „Trybuny Ludu”.W ścisłym kierownictwie „GW” znalazł się także Ernest Skalski ps. „Alski” i „Bem”, który według dokumentów IPN-u, był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB.Szefem portalu internetowego „Gazety” jest Edward Krzemień, syn Ignacego Krzemienia, który jako obywatel sowiecki w latach 30. walczył w Hiszpanii w XIII Brygadzie. Była to jednostka zorganizowana przez Komintern i sowieckie służby bezpieczeństwa – NKWD. Po wojnie pracował w komunistycznym aparacie represji, a później w MSZ-cie.Najważniejsze funkcje redaktorskie w „GW” powierzono ludziom z wykształceniem psychologicznym (Piotr Pacewicz, Anna Bikont, Dawid Warszawski) i socjologicznym (Rafał Zakrzewski, Agnieszka Kublik). Sądząc po wyniku wyborczym partii Palikota, cel założony 22 lata temu – wychowanie nowego pokolenia „GW” – udał się połowicznie.————————Cytat za: Ludzie „Gazety Wyborczej”,http://niezalezna.pl/17785-ludzie-„gazety-wyborczej”

  Polubienie

 2. Islandia uznała niepodległość Palestyny!!!Pierwszy europejski kraj uznał Palestynę! Wczoraj wniosek o uznanie Palestyny niepodległym państwem poparł islandzki parlament. Czy w ślad za Islandią pójdą kolejne kraje?Palestyńczycy, którzy przebywają w tym kraju z entuzjazmem przyjęli decyzję władz Islandii o uznaniu niepodległości i suwerenności państwa palestyńskiego.Media mainstreamowe milczą! Więcej o tym historycznym wydarzeniu:http://www.ruv.is/frett/palestinumenn-a-islandi-fagna

  Polubienie

  • Gwoli przypomnienia, to Althing oraz lokalne thingi na Islandii w okresie 930-1262 sprawowały również władzę sądowniczą. I to ściśle według spisanej w języku ojczystym „konstytucji”. Szara Gęś (Gragas) obowiązywała gdzieś do 1262 roku kiedy to Islandczycy stali się podwładnymi króla Norwegii. Od niego zresztą także dostali nowy zbiór praw.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Zmierzch i upadek systemu prawa prywatnego na IslandiiWielu wolnościowców jest zaznajomionych z systemem prywatnego prawa, który dominował na Islandii w okresie Wolnej Wspólnoty (930-1262). Mechanizmy rynkowe a nie rządowy monopol na użycie siły stanowiły tam zachętę do współpracy i utrzymania porządku.W zarysie podstawowe cechy tego systemu wyglądały następująco: władza ustawodawcza spoczywała w rękach Zgromadzenia Powszechnego (althingi); ustawodawcami byli naczelnicy (godhar; l. poj. godhi) reprezentujący członków zgromadzenia (thingmenn; l. poj. thingmadhr [ang. Assemblyman]). Każdy Islandczyk….http://www.informacje.is/pl/zycie-i-styl/felietony/item/4616-zmierzch-i-upadek-systemu-prawa-prywatnego-na-islandii

  Polubienie

 4. System bankowy i system emisji pieniądzahttp://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka/#more-14865 System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWANieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…A wiec najkrótsza lekcja.1. Pieniądz to uniwersalny środek wymiany – rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli.2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa. Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj. Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO. Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTĘPCZE„Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron RothschildWszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego.PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY, NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913 USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE (w stosunku, do kogo???)Federal Reserve Board (FRB) – Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne):– prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja„The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof” Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy BankoweRothschild- London and Berlin;Lazard Bros- Paris;Israel Stiff:- Italy;Kuhn-Loeb Company- Germany;Warburg- Hamburg, Amsterdam,Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorówRockefeller- NYW Polsce RADA POLITYKI PIENIĘŻNEJ to replika FRBKto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANIPieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowegoZapis w Konstytucji Polskiej – za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje ustawaSejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma?Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów. Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej. Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?Czy Euro jest w ogóle legalne?Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy. Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.Zbombardowano Libię i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy. Niemcy mówią o powrocie do Marki.W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytowąPrezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza. Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe.Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna, a nie manipulacja.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Pingback: Pełna micha i telenowele (Seriale TV), to szczyt aspiracji statystycznego Polaka | Biologiczno-Historyczna Socjologia Krytyczna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s