Demokracja… kto ją widział?

„Cóż po ustawach, bez obyczajności w narodzie” (Horacy)

 

etnicznosc_1931

Cały cykl moich artykułów znajdujących się na tym blogu przedstawia, że nie rzecz jest w tym, jakie rozwiązanie systemu władzy politycznej przyjmiemy: demokracja, monarchia, czy cokolwiek innego. Rzecz jest w tym, jaki rodzaj ludzi będzie z tych rozwiązań korzystał i czy zastosujemy właściwy mechanizm kontroli władzy. Czyli, jakie wartości na życie i wynikające z nich postawy, a dalej zachowania będą ci ludzie mieli zakorzenione od dziecka w procesie wychowania.

Demokracja jako taka, zatem nie jest ani zła, ani dobra. To jest tak jak z każdym innym narzędziem wymyślonym przez człowieka. Weźmy pierwsze z brzegu, np. młotek. Jako taki jest neutralny. W rękach budowlańca, jest użytecznym narzędziem do budowania schronień dla ludzi, jakimi są domy. Ale niejeden szaleniec/psychopata może użyć młotka do zabicia drugiego człowieka.

Demokracja to z założenia jej twórców jest władza większości ludzi w danym zgromadzeniu. Ale znowu, jeśli ta większość ludzi jest ułomna, prymitywna, o słabej edukacji, to nic mądrego nie uchwali i żadnych mądrych działań nie podejmie, taka demokratyczna wspólnota.

My w Polsce mamy właśnie taką demokrację ułomnych społecznie ludzi, o słabej edukacji. A ponieważ nie żyjemy, my Polacy, samotnie na świecie, ale pośród innych narodów o wyższej edukacji i kulturze (cywilizacji), to te inne narody próbują skutecznie manipulować nami i wykorzystywać nasze zacofanie i słabości, eksploatować nas, do swoich narodowych interesów.

Niemcy za Hitlera, przeszli nawet z eksploatacji nas do fizycznej eksterminacji całego polskiego narodu. Ofensywa aliantów przeszkodziła im jednak w wykonaniu tego zadania do końca. Choć elity, inteligencję w zasadzie straciliśmy.

Finalizując:

Co z tego, że mamy formalnie/oficjalnie demokrację, skoro jest ona kontrolowana przez inne narody, gdyż my sami jesteśmy ułomni społecznie i zapóźnieni w rozwoju cywilizacyjnym. Nie nadążamy w konkurencji międzynarodowej jako cały naród.

Jak temu zaradzić?

Zacząć działać w masowym oddolnym Ruchu Przemiany Kulturowej, który odrzuci obecne szkodliwe wzorce kultury katolickiej, odrzuci także wzorce nowej pop kultury konsumeryzmu, materializmu i nihiizmu i zastąpi to nową falą wzorców kultury protestanckiej. Zauważcie jednak proszę, iż mimo posługiwania się tu nazwami religii, nie chodzi mi tu o promowanie jakiejś religii, ale o wzorce kultur przez nie stworzonych. Jestem za wyrugowaniem religii z życia publicznego, chodzi mi tu jedynie o upublicznianie/popularyzowanie wzorców kultury płynących z protestantyzmu (chyba, że ktoś z Was jest autorem lepszej ideologii) oraz postawić edukację opartą na metodzie naukowej w centrum życia i rozwoju osobistego. Co przyniesie dalej, w tzw. efekcie motyla, zdrowe owoce z demokracji i relatywnie szczęśliwe społeczne życie, a dalej i osobiste. Zwiększy konkurencyjność wśród narodów świata, co przyniesie ich szacunek, respekt a dalej i bezpieczeństwo, i dobrobyt narodowy Polaków.

„Kto wie, jak działa przyroda, i jak działa człowiek, ten szczyt osiąga”. (Czuang-Tsy)

 

 

 

3 uwagi do wpisu “Demokracja… kto ją widział?

    • PAP, PG/06:37;07.06.2010 r.Petelicki: to nie piloci Tu-154 są winni katastrofyWrak samolotu Tu-154″Rzeczpospolita”: – To nie piloci Tu-154 są winni katastrofy pod Smoleńskiem, ale minister obrony narodowej Bogdan Klich, który zostawił ich bez wsparcia i pomocy, tak jak rok temu śp. kapitana Daniela Ambrozińskiego, którego patrol talibowie bezkarnie ostrzeliwali przez sześć godzin – pisze w rubryce „Opinie” były dowódca GROM Sławomir Petelicki. – Czas przestać udawać, że mamy sprawne wojsko. Katastrofa smoleńska oraz powódź wykazały wszystkie słabości polskiej armii – uważa generał. Zdaniem Petelickiego, państwo, które nie potrafiło zapewnić ochrony swojemu prezydentowi, ministrom i najwyższym dowódcom wojskowym, nie zdało egzaminu.- Wmawianie Polakom, że państwo zdało egzamin, a zawiniła pogoda, piloci, lotnisko w Smoleńsku i Kancelaria Prezydenta, kompromituje nas zarówno w oczach sojuszników w NATO i Unii Europejskiej, jak i przed całym światem – uważa autor dzisiejszej publikacji zamieszczonej na łamach „Rzeczpospolitej”.http://wiadomosci.onet.pl/2180739,11,petelicki_to_nie_piloci_tu-154_sa_winni_katastrofy,item.html

      Polubienie

  1. Pingback: Dlaczego Wikingowie z Islandii to naród wolnych ludzi, a Słowianie-Lechici z Polski to żałosna rzesza zniewolonych kloszardów? | Biologiczno-Historyczna Socjologia Krytyczna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s