Poseł mnie pyta o zdanie …

 5 rano September 2012

             Dostałem dzisiaj list do mojej skrzynki pocztowej w Australii (Sydnej). Okazało się, że to aktualny poseł do parlamentu z mojego obszaru wyborczego (Wentworth) chce mnie zapytać o moją opinię. Taki formularz ankiety sondażu opinii dostali wszyscy mieszkańcy z jego okręgu wyborczego.

Pan poseł Malcolm Turnbull pyta mnie na 5. stronach A4 w uprzejmy sposób, m.in.:

         co mnie niepokoi, jakie są problemy w sąsiedztwie w którym mieszkam i jak on może w tym pomóc,

         czy jestem zadowolony z funkcjonowania komunikacji miejskiej,

         czy miejscowy szpital, szkoła, komisariat policji funkcjonują prawidłowo, a jeśli nie to jakie widzę środki zaradcze. Czy zwiększone nakłady z budżetu załatwią sprawę,

         czy sądzę, że zmiany klimatyczne są dziełem człowieka czy jest to naturalny cykl na który ludzie nie mają wpływu i czy będę chciał płacić zapowiadany podatek węglowy,

         czy jestem zadowolony z obecnej polityki rządu, a jeśli nie to co najbardziej mnie frustruje,

         czy jestem za zwiększeniem podatków czy zmniejszeniem, a tym samym za większym udziałem państwa w moim życiu czy za mniejszym,

         czy poparłbym narodowy program „Internet dla każdego” i czy dostęp do sieci powinien być płatny czy subsydiowany przez państwo, itd., itp.

 

Kiedy zatem wymusimy na posłach w Polsce, aby chcieli wiedzieć jak nas godnie reprezentować. Jak widać są kraje, gdzie posłom zależy na opinii wyborców podczas całej kadencji, nie tylko w dniu wyborów.

 

Pamiętajmy, że ustawy które oni uchwalą regulują nasze codzienne życie, a aparat państwa (łącznie z wymiarem sprawiedliwości) który oni stworzą kształtuje jakość naszego codziennego życia.

3 uwagi do wpisu “Poseł mnie pyta o zdanie …

    • Nastepne wybory federalne w Au odbeda sie 16 kwietnia 2011r. dla posla Turnbull’a, a dla posla stanowego Pearce’a nastepne wybory stanowe NSW odbeda sie 26 marca 2011r.Posel Paul Pearce zrobil podobny sondaz opinii w czerwcu tego roku, w sierpniu odeslal mi nawet wyniki z tego badania na moja skrzynke e-mail’owa. Podobnie z szacunkiem i zainteresowaniem potraktowal kazdego wyborce w jego okregu.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s